Additional information
| Weight | 0.200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 3 in |
| Brand Name | Mikenoon |
| High-concerned chemical | None |
| Luminous Flux | <60 |
| Is Batteries Included | Yes |
| Nominal Voltage | 5V |
| Origin | Mainland |
| Voltage | 5V |
| Certification | ce, EMC, ROHS, CE, RoHs |
| Average Life (hrs) | 10000 hours |
| LED Chip Model | RGB |
| Strip type | SMD |
| Power Generation | Switch |
| Waterproof | No |
| Is Smart Device | Yes |
| Color Temp(K) | RGB |
| Occasion | Living room, Bedroom |
| LED Chip Brand | Other |
| Power Source | DC |
| Model Number | RGB-01 |
| Specifications (light beads / m) | 16 |
| LEDs Number/M | 16 |
| Item Type | Strip |
| Power Consumption (W/m) | 2.88W/m |
| Feature 1 | Led Strip Lights |
| Feature 2 | Led Strip |
| Feature 3 | Led Room Light |
| Feature 4 | led light strips |
| Feature 5 | led light for room |
| Feature 6 | Led Lights |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |






Reviews
There are no reviews yet.